Lokalita

Kemp probíhá v srdci centrálního Švýcarska v oblasti Oberalp. Stejnojmenný průsmyk, který je v zimě pro automobily uzavřen, propojuje kantony Graubünden a Zentralschweiz.

Základní tábor se nachází ve vysokohorské vesničce Tschamut v nadmořské výšce 1600 m, která je poslední osadou před vjezdem do průsmyku Oberalpas z východní části. Osadu Tchamut tvoří několik selských stavení s turistickým penzionem Sialla a horským hotelem Rheinquelle na začátku průsmyku Oberalppass. V zimním období je tento přechod uzavřený a dopravu po okolí a mezi resorty obstarává švýcarská zubačka vzdálená 10 min pěší chůze. Odlehlost osady od civilizace dává místu klidnou a vysokohorskou atmosféru.

Oberalppass

Backountry oblast přístupná jízdou po železnici na stanici Oberalppass 2040m. Z nejvýše položeného místa průsmyku se podnikají výšlapy do překrásného a civilizací nedotčeného území. Freeridové trasy jsou vzdálené 2-3 hodinovým výstupem od zmiňované stanice vlaku. Dle sněhových podmínek jsou pro výstup doporučené sněžnice, splitboardy nebo lyže s reducí pro chůzi. Jedním z oblíbených výšlapů od nádraží je vrchol Pazolastock 2.740 m. Z tohoto místa vedou freeridové trasy do několika směrů. Dalším z přístupných vrcholů je Piz Cavradi 2.612 m. Pobyt v horách lze kombinovat s přespáním na horské chalupě Maighels-Hütte SAC.

www.gotthard-oberalp-arena.ch

Andermatt

Dominantou střediska je hora Gemsstock (2963m), na kterou vede jediná kabinková lanovka, je severně až severovýchodně orientovaná. Stěnou hory vede několik sjezdovek z kterých leze přejíždět do volného terénu. Nejoblíbenějším terénem dostupným z resortu je sjezd udolím Felsental. Na severní straně jsou další dostupné freeridové terény. Andermatt má excelentní sněhovou statistiku. V průběhu dobré sezóny zde napadne až 5 metrů sněhové pokrývky. Je to především díky poloze střediska, kde se střetávají jižní a západní fronty. Nejlepší čas pro návštěvu střediska je každopádně březen a duben.

www.andermatt.ch

Disentis

Zdánlivě malé středisko skrývá obrovské možnosti pro freeriding jak v rámci resortu, tak jako výstupní část do okolní backcountry. Vyjímečné je svým převýšením skoro 1.800 m. Středisko je orientované jihovýchodně. Pro freeridové hrátky obvykle není nouze o množství kvalitního sněhu. Mezi nejoblíbenější trasy určitě patří sjezd severním svahem Oberalpstock 3.328 m. a při dostatku sněhu jižně orientovaným údolím Val Strem.

www.disentis3000.ch

Gotthard Oberalp Skiarena

www.sisag.ch

Ubytování Rheinquelle Ferienzentrum

www.rheinquelle.ch

Heliboarding

www.swisshelicopter.ch

Mapy středisek

Backcountry Camp - I. termín
5.3 - 12.3.2016
19 800 Kč

Do I. turnusu zbývá

Backcountry Splitfest - II. termín
13.3 - 19.3.2016
16 200 Kč

Do II. turnusu zbývá